Kosmetologia, Kosmetyka, Medycyna Estetyczna

SKUTECZNA DROGA DO PRAWIDŁOWEGO ODCHUDZANIA

Skuteczna droga do prawidłowego odchudzania.

Walka z nadmiernymi kilogramami dotyczy większości kobiet. Praca siedząca, niezdrowe odżywianie, brak ruchu oraz nieprawidłowa pielęgnacja ciała to tylko kilka powodów ciągłego wzrostu wagi. Nawet jeśli wskaźnik BMI nie przekracza drastycznie normy to i tak ciągle dążymy do tej upragnionej i wymarzonej sylwetki. Ale co zrobić by odchudzanie było skuteczne a efekty trwałe?

Jak przygotować organizm do odchudzania:

Niestety tylko 1 na 10 kobiet, które zaczynają się odchudzać jest w stanie doprowadzić ten proces do końca. Najczęściej powodem jest brak silnej woli oraz jednokierunkowe podejście do problemu. Aby efekty były trwałe i satysfakcjonujące należy rozpocząć odchudzanie od detoksykacji organizmu. W ten sposób z organizmu usuwane są toksyny, które podczas odchudzania mogłyby przedostać się do krwiobiegu, powodując złe samopoczucie oraz bóle głowy. Kolejną zaletą kuracji oczyszczającej  jest usunięcie złogów, dzięki czemu lepiej będą przyswajane składniki odżywcze. W  dietach oczyszczających nie chodzi o głodzenie się ani diety jednoskładnikowe. Należy wprowadzić zdrowy styl odżywiania oraz kilka dodatkowych składników takich jak:

  • cytryna
  • ocet jabłkowy
  • świeże owoce i warzywa
  • siemię lniane

Bardzo ważne jest również wypijanie minimum 1,5 l wody dziennie.

Dzięki kilkudniowej diecie oczyszczającej pozbędziemy się z organizmu toksyn oraz przygotujemy go do przyjmowania mniejszej ilości pokarmu.

Bardzo ważne jest również zaplanowanie  celu odchudzania oraz czasu w jaki chcemy go osiągnąć.  Należy ustalić realne do osiągnięcia cele i trzymać się ustalonego z góry planu.

Prawidłowe tempo odchudzania to utrata ok. 1 kg tygodniowo, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość jeśli chcemy zgubić ich większą ilość.

Czas odchudzania:

Jeśli nasz organizm  jest już przygotowany to idealny czas by wprowadzić plan dietetyczny.  Bardzo ważne jest by się nie głodzić. Posiłki powinny mieć odpowiednią kaloryczność, być zbilansowane i bogate we wszystkie składniki odżywcze i witaminy.

Najlepiej by nasza dieta nie była tylko chwilowym kaprysem, ale by na trwałe zmieniła nasze nawyki żywieniowe. Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień, dlatego należy stopniowo zmieniać dotychczasowe przyzwyczajenia, jak również modyfikować jadłospis by dieta nie była dla nas męcząca. Istotna jest również regularność przyjmowanych posiłków. Najlepiej by dieta składała się z 4 -5 niewielkich posiłków, przyjmowanych co około 3 godziny.

Aktywność fizyczna oraz zabiegi kosmetyczne

Jeśli mówimy o procesie odchudzania nie możemy skupiać się tylko i wyłącznie na diecie. Oczywiście jest ona podstawą w dążeniu do szczupłej sylwetki, jednak bez ćwiczeń fizycznych i zabiegów kosmetycznych proces ten będzie trwał dłużej a sylwetka nie będzie perfekcyjnie wymodelowana.

Ćwiczenia fizyczne wzmocnią mięśnie i pomogą spalić tłuszcz.

Natomiast zabieg kosmetyczne przyspieszą przemianę materii oraz poradzą sobie z nadmiarem skóry, który może pozostać po zrzuceniu zbyt dużej liczby kilogramów.

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów wyszczuplających jest masaż próżniowy. Przyspiesza on przemianę materii, pobudza krążenie krwi, rozbija tkankę tłuszczową oraz niweluje cellulit.

Kolejnym rewelacyjnym wspomagaczem odchudzania jest owijanie ciała. Służą do tego najczęściej dwa produkty: Guam lub bandaże Arosha. Zarówno jedne jak i drugie świetnie ujędrniają ciało i likwidują cellulit.

Jeśli natomiast walczymy z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej to warto skorzystać z lipolizy iniekcyjnej – która za pomocą wstrzykiwanej pod skórę fosfatydyloholiny wspomaga redukcje tkanki tłuszczowej z miejsca zabiegowego.

Utrzymanie wagi

Jest to najważniejszy aspekt odchudzania ponieważ bardzo często, po zakończeniu diety wraca się do dawnych nawyków żywieniowych i kilogramy powracają. Wiadomo że nikt nie chce być całe życie na diecie jednak powrót to zwiększonej kaloryczności posiłków musi być stopniowy. Z tygodnia na tydzień można zwiększać dzienną dawkę spożywanych kalorii, jednak należy kontrolować co jemy i nie objadać się oraz nadal  utrzymywać aktywność fizyczną.

Podsumowując oczyszczenie organizmu, dobrze dobrana dieta oraz wspomaganie się zabiegami kosmetycznymi oraz aktywnością fizyczną to klucz do pewnej utraty kilogramów. Jednak najważniejsza jest silna wola i restrykcyjne przestrzeganie wszelkich zaleceń i wskazówek wyznaczanych przez fachowców.

Z przedstawianych zabiegów kosmetycznych na ciało skorzystać można we wrocławskiej Klinice Zdrowia i Urody Profesja. Wykwalifikowane osoby podejdą indywidualnie do każdej Osoby i dobiorą najbardziej odpowiednią i dającą spektakularne efekty kurację zabiegową.

Małgorzata Ślęzak, kosmetolog

Klinika Zdrowia i Urody PROFESJA
Profesjonalne podejście do Piękna!
Pon – Pt / 10:00 – 20:00
Sb / 10:00 – 15:00
www.klinika-profesja.pl
71 342 58 66
516 058 425